Henk de Jong en Remco Balk: “We moeten één zijn, dat is de basis”
Nog één nachtje slapen en SC Cambuur begint aan een week met twee wedstrijden. De selectie stapt maandag in de bus richting Sportcomplex Zoudenbalch, waar ‘s avonds een wedstrijd tegen Jong FC Utrecht op het programma staat. Bij winst komen de Leeuwarders op gelijke hoogte met koploper ADO Den Haag.
“Het seizoen duurt nog lang, maar dit is wel het moment om bij te blijven”, zegt hoofdtrainer Henk de Jong daags voor de ontmoeting met Jong FC Utrecht. “De punten die we nu pakken, misten we vorig jaar. Winnen van een Jong-ploeg is nooit eenvoudig. Het gaat er dan ook niet om hóé je het doet, als je de wedstrijd maar over de streep trekt.”
Daar sluit Remco Balk zich bij aan. “We kunnen een aardige slag slaan. Als we winnen, dan staan we samen met ADO Den Haag vijf punten los op de concurrentie. Aan de andere kant heb ik in de Keuken Kampioen Divisie genoeg meegemaakt om te weten dat dat nog niet alles zegt.”
Fitte selectie
De Jong beschikt tegen Jong FC Utrecht over een fitte spelersgroep. Nicolas Binder, die de afgelopen wedstrijden door een blessure ontbrak, is terug in de selectie. “Hij kan een kwartier meedoen. Verder wordt de selectie steeds fitter. Straks hebben we drie fitte nummer 9’s, dus dat wordt ook interessant”, aldus de oefenmeester.
Tegenover de terugkeer van Binder staat de afwezigheid van Ismaël Baouf. De centrale verdediger is naar Zuid-Amerika afgereisd om de komende weken met Marokko deel te nemen aan het WK Onder 20. “We gunnen het hem en volgen het allemaal. Jorn Berkhout vervangt hem morgen, daar hebben we geen seconde over getwijfeld.”
Waar Berkhout de afgelopen weken weinig in actie kwam, liet hij zich wel zien als echte teamspeler. “Dat is ook wat Cambuur moet zijn: één team, samen met de supporters. Naast voetbalcapaciteiten is dat de basis om een heel seizoen goed te presteren. Daar doen we alles aan.”
De wedstrijd tussen Jong FC Utrecht en SC Cambuur gaat om 20.00 uur van start. Voor de thuisblijvers is het duel live te volgen via ESPN, de radio (Omrop Fryslân/Omroep Leeuwarden) en het live-verslag op ons eigen account op X.
Foto: Cambuur Media
