Henk de Jong en Tony Rölke: “Nu moeten we door en het laten groeien”
Het lange wachten is bijna voorbij: na 92 dagen keert vrijdag het Avondje Cambuur terug in het Kooi Stadion. Voor SC Cambuur staat in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen 2025/2026 een krachtmeting met TOP Oss op het menu. Na de nederlaag in de seizoensouverture tegen FC Dordrecht zijn Henk de Jong en Tony Rölke vastberaden om voor eigen supporters de eerste punten van het seizoen binnen te slepen.
Ten opzichte van de wedstrijd in Dordrecht gaat De Jong zijn elftal op enkele plekken wijzigen. “Daarbij houden we bijvoorbeeld rekening met de balans op het middenveld”, zegt de hoofdtrainer, die ook in het hart van de verdediging wat moet veranderen. Jorn Berkhout kreeg in de eerste speelronde immers een rode kaart en is er vanwege een schorsing niet bij tegen TOP Oss.
Ook moet De Jong het stellen zonder Matthias Nartey en Jort van der Sande, voor wie de wedstrijd te vroeg komt. Toni Jonker heeft nog een schorsing openstaan van vorig seizoen bij O21, al staat daar tegenover dat de deze week van RSC Anderlecht overgekomen Ismaël Baouf direct inzetbaar is en meteen voor de leeuwen wordt gegooid.
Basisplaats lonkt voor Rölke
Ook Rölke, die vorige week tegen FC Dordrecht als invaller binnen de lijnen kwam, lijkt tegen TOP Oss op een basisplaats te kunnen rekenen. “Ik hoop dat vertrouwen te kunnen terugbetalen met doelpunten en assists. Vorige week was ik dicht bij de 1-1, maar we moeten nu vooruitkijken en ons richten op de wedstrijd van morgen”, aldus de Duitser.
De wedstrijd tussen SC Cambuur en TOP Oss gaat om 20.00 uur van start. De laatste kaarten zijn verkrijgbaar via de online kaartverkoop. Voor de thuisblijvers is het duel online te volgen via ESPN 4, de radio (Omrop Fryslân/Omroep Leeuwarden) en het live-verslag op ons eigen account op X.
