058-2963300

Jeugdtalenten op stage bij Chelsea

22 mei 2015, 14:08

Twee jeugdspelers van SC Cambuur, Levi de Ron (12) en Milan de Koe (13), zijn afgelopen week voor een stage 6 dagen bij Chelsea in Londen geweest. Cambuur D1 had twee weken geleden een goede prestatie neergezet in de oefenwedstrijd tegen Chelsea Onder 13 door met 1-1 gelijk te spelen. Tijdens deze wedstrijd zijn Milan en Levi er door Chelsea uitgepikt als de volgens hen meest talentvolle spelers. ‘Vanuit Cambuur hebben we hierdoor de kans gekregen om twee van onze spelers in een nieuwe en spannende omgeving een week lang intensief te begeleiden’, vertelt jeugdtrainer Elwin van Keulen. ‘De afgelopen twee jaar heeft de club geïnvesteerd in de opleiding van de jeugdspelers, zodat op een zo’n duurzaam mogelijke manier het maximale uit onze spelers gehaald kan worden.’

Deze ervaring was iets wat de jongens niet snel zullen vergeten. ‘We hadden nog nooit gevlogen, dat was best wel spannend. Bij aankomst werden we opgehaald door iemand van Chelsea, in een luxe auto’, vertelt Levi. ‘We gingen eerst naar het Chelsea-complex, waar we een rondleiding kregen. Toen we naar het hotel gingen, stonden we er versteld van hoe mooi het was: er was onder andere een zwembad in het hotel.’ Over de training was hij ook enthousiast: ‘Ik kreeg meteen keeperstraining. Het tempo was hoog, maar ik vond het wel fijn dat er verandering in zat.’

‘Ik geloofde het eerst helemaal niet’, vertelt Milan toen hij uitgenodigd werd. Ook Milan was enthousiast over de manier van trainen: ‘Het baltempo was hoger dan ik gewend ben, maar dit was erg leuk. Het was een hele leuke ervaring, en het maakt niet uit of je door bent of niet. Je kunt zeggen dat je er geweest bent.’

Elwin van Keulen ziet dit als een uitgelezen kans om de ontwikkeling van de jeugdspelers te beïnvloeden. ‘Chelsea was tevreden over het niveau van beide jongens. Levi mag op korte termijn nog alweer terug naar Londen’, vertelt Elwin. ‘We willen onze spelers optimaal begeleiden bij alles wat ze tegen komen. We proberen de beste leeromgeving aan te bieden. Overigens blijven de beide jongens voorlopig gewoon bij Cambuur voetballen, de intentie van Chelsea is om ze te volgen.’

Het leukste van het bezoek aan Londen? Daar waren Levi en Milan het over eens: ‘Alles was betaald en geregeld door Chelsea. We mochten zelfs twee keer naar een pretpark in de buurt. Ook dit werd betaald door Chelsea. We voelden ons echt bijzonder’.

Milan en Levi

Milan en Levi