058-2963300
Laatste seizoen voor Ard de Graaf als algemeen directeur SC Cambuur

Laatste seizoen voor Ard de Graaf als algemeen directeur SC Cambuur

3 februari 2026, 11:45

Aan al het goede komt een eind en dus ook aan het algemeen directeurschap van Ard de Graaf (49) bij SC Cambuur. De directeur is zelf tot dit besluit gekomen en inmiddels zijn zowel de Raad van Commissarissen als de directie op de hoogte gesteld.

Hiermee komt er komende zomer een einde aan een periode van elf jaar als algemeen directeur. In die periode was het zoals een volksclub betaamt geen moment saai, maar bleef de koers van SC Cambuur altijd stabiel richting uiteindelijk een schitterend nieuw stadion. Ook werd de club voor het eerst twee keer op rij kampioen van de Keuken Kampioen Divisie en brak het alle sportieve clubrecords.

De hoofdpersoon zelf aan het woord: “Dit is een besluit waar een lange periode van reflectie aan vooraf is gegaan en dat is niet voor niks. Elf jaar lang heb ik deze club als algemeen directeur mogen dienen en daar ben ik ontzettend trots op. Het is een even boeiende als intensieve periode geweest, waarin ik met veel geweldige mensen heb mogen samenwerken en we gezamenlijk ongelooflijk veel hebben bereikt.”

Desondanks is het volgens De Graaf beter dat een nieuwe algemeen directeur de club door de volgende fase gaat leiden. “Het stadionproject is met goed gevolg afgerond en de club staat er zowel organisatorisch als sportief uitstekend voor. Daarmee komt SC Cambuur in een nieuwe fase terecht en als leider van een organisatie moet je dan ook altijd naar je eigen positie kijken. Sterker nog: die moet je misschien wel als eerste overwegen. Dat heb ik gedaan en zo ben ik tot de conclusie gekomen dat het zowel voor mijzelf als voor de club beter zou zijn als een nieuw iemand met frisse energie en nieuwe ideeën de uitdagingen die voor ons liggen te lijf gaat.”

De Raad van Commissarissen van SC Cambuur gaat de komende periode benutten om een geschikte opvolger te zoeken. In een eerste reactie spreekt voorzitter Erik van der Waard vooral zijn dankbaarheid uit aan het adres van De Graaf: “Een periode van elf jaar als algemeen directeur is in de voetballerij uitzonderlijk en onderstreept de kwaliteit, continuïteit en toewijding van Ard. In die jaren heeft SC Cambuur op alle fronten een sterke en duurzame ontwikkeling doorgemaakt, waarbij Ard een bepalende rol heeft gespeeld. Zijn kennis van de club en zijn betrokkenheid bij mensen en organisatie zijn van grote waarde geweest.”

Van der Waard vervolgt: “Wij betreuren de beslissing, maar hebben Ard’s weloverwogen keuze om na dit seizoen een stap terug te doen uiteraard te respecteren. De Raad van Commissarissen heeft inmiddels een competentieprofiel opgesteld dat los van de evidente competenties van een algemeen directeur sterk de nadruk legt op kennis van technische zaken en bescherming van het DNA van onze club. Het beschermen daarvan is en blijft onze hoogste prioriteit. We realiseren ons dat er grote schoenen te vullen zijn met het vertrek van Ard en gaan alle zorgvuldigheid betrachten om een opvolger te selecteren die beschikt over wat wij als essentieel voor de volgende fase van de club beschouwen.”

Foto: www.dijksmedia.nl